Google Adwords Yeniden Pazarlama 

Google Adwords Yeniden pazarlama, daha önce web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Hatta, sitenizi daha önce ziyaret etmiş bu kullanıcılara, sitenizde ziyaret ettikleri bölümler temel alınarak özelleştirilmiş reklamlar gösterebilirsiniz. Reklamlarınız bu kullanıcılara, Google Görüntülü Reklam Ağı’nın parçası olan sitelere göz atarlarken veya Google’da ürünlerinizle alakalı terimleri kullanarak arama yaparlarken gösterilebilir.

  • Yeniden pazarlama, bir ilgi alanına dayalı reklamcılık özelliğidir ve ilgili kişileri doğru mesajla buluşturmanıza yardımcı olur.
  • Kullanıcılar ürün satın almadan sitenizden ayrılsa bile, yeniden pazarlama sayesinde, başka web sitelerine göz attıkları sırada, çarpıcı bir mesaj göstererek veya sitenize dönmelerini ve ürün satın almalarını sağlayacak bir teklif sunarak bu potansiyel alıcılara ulaşabilirsiniz.

 

Yeniden pazarlama nasıl çalışır?

Yeniden pazarlama, daha önce web sitenizi ziyaret etmiş veya uygulamanızı kullanmış olan kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olur. Önceki ziyaretçiler veya kullanıcılar Google Görüntülü Reklam Ağı'nın parçası olan sitelere göz atarken veya Google'da, sunduğunuz ürünler veya hizmetlerle alakalı terimleri kullanarak arama yaparken reklamlarınızı görebilir.

Görüntülü Reklam Ağı için ilk yeniden pazarlama kampanyasını oluşturma

Yeniden pazarlama kampanyaları, web sitenizi ziyaret etmiş veya uygulamalarınızı kullanmış olan kişilere reklam göstermek için kullanılır. Bu kampanyalar, özellikle önceki ziyaretçi ve kullanıcılara ulaşmak için size ek ayar ve raporlar sunar. İlk defa bir yeniden pazarlama kampanyası oluşturduğunuzda, yeniden pazarlama etiketinizi ve listelerinizi oluşturmak için ayrıca 2 aşamalı bir süreci tamamlarsınız.

Bu makalede, Görüntülü Reklam Ağı için ilk yeniden pazarlama kampanyanızı nasıl oluşturacağınız anlatılmaktadır.